Ahmet Aksoy Kimdir?

 
Ahmet Aksoy

Ahmet Aksoy

Adım Ahmet Aksoy.
Ankara Fen Lisesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu İnşaat Mühendisiyim.Tüm eğitim hayatım bilimsel temellere dayanıyor. Evreni, bilimsel gerçekliklerin ışığında kavrıyorum. Hem mühendislik, hem de daha sonra kendime çalışma alanı olarak seçtiğim bilgisayar programcılığı çalışmalarım beni hep somut, yeterli ön veriye sahip ve öngörülen sonuçlar üreten sistemlerle yetinmeye yönlendirdi.

Ancak son yıllarda, sahip olduğumuz temel bilgilerle tam olarak örtüşmeyen bazı olayların farkına varmaya başladım. Oysa aynı olguları daha önceleri en azından basit bir burun kıvırmayla, sorgulamaya bile yeltenmeden reddettiğimi çok iyi anımsıyorum.

Algılamalarımdaki değişimler aslında 2001 yılının yılbaşı arefesine kadar uzanıyor. O akşam, eşimin yakın bir arkadaşının üniversite öğrencisi kızının, karbonmonoksit zehirlenmesi nedeniyle öldüğünü öğrendik. Anne ve baba doktor olduğu için, hemen müdahale edip duran kalbi çalıştırmışlar. Ancak beyni uzun süre oksijensiz kalmış. Hastamız uzun süre derin komadan çıkamadı. Tıbbın tüm olanaklarının yanısıra, tıbbın reddettiği, ya da görmezden geldiği uygulamalardan bile yararlanıldı. Çok uzun ve yorucu bir süreç oldu.

İşte bu süreçte, bizler de, mantığımızla ve sahip olduğumuz bilgilerle örtüşmeyen bir çok olaya şahit olduk. Bazı şeyleri henüz bilemediğimizin farkına varmaya başladık. Dogma olarak kabul ettiğimiz bir çok bilginin aslında eksik ve hatalı olduklarını gördük.

İnsan beyninin ve insan vücudunun mucizelerle yüklü olduğunu öğrendik. Sorular, soruları kovalamaya başladı. Bu yüzden, uzun yıllardır ertelemekte olduğum “kitap okuma”ya yeniden başladım. Hatta o kadar kararlı başladım ki önce “Hızlı Okuma”, sonra da “Hızlı Okuma Eğitmenliği” eğitimlerini ve sertifikalarını aldım.

Sonra da arkası geldi… EFT, bu farkındalığın beni yönlendirdiği araçlardan birisi oldu. Hem kendime, hem çevreme uyguladım, uygulamaya devam ediyorum.

Üstelik bu kadarla yetinmeyip, AUNLP (American University of NLP)’den İleri Hipnoterapi (Advanced Hypnotherapy), NLP Uygulayıcı (NLP Practitioner), NLP Master, Yaşam Koçluğu Uygulayıcısı (Life Coaching Practitioner) ve İleri Yaşam Koçluğu (Advanced Life Coaching) sertifikalarını aldım.  NLP Eğitimci (NLP Trainer) çalışmalarım halen devam ediyor.

Yaşam, aslında bizim sandığımız kadar katı ve değişmez kurallara bağlı değil. Farkına vardıkça, görebilmeyi öğrendikçe, küçücük nüansların, devasa değişimlere yol açabildiklerini görüyoruz.

Önemli olan, farkına varmak! Gerisi kendiliğinden geliyor…

2011 yılının sonunda eşim Nilüfer Aksoy’la birlikte EFT – TEPELEME  isimli kitabımızı yayınladık.

 

Ahmet Aksoy – 2012 Mayıs – Kadıköy

 Posted by at 10:23

  33 Responses to “Ahmet Aksoy Kimdir?”

 1. […] Teknikleri Duygusal Özgürleşme Teknikleri Sitesi Skip to content BaşlangıçAhmet Aksoy Kimdir?Mutlaka Okuyun ← EFT Vuruş Noktaları EFT ve Kilo Verme […]

 2. […] Teknikleri Duygusal Özgürleşme Teknikleri Sitesi Skip to content BaşlangıçAhmet Aksoy Kimdir?Mutlaka Okuyun ← EFT ve Kilo […]

 3. […] Ahmet Aksoy No related posts.  Posted by admin at 10:47 am  Tagged with: bakteriler, iletişim […]

 4. merhaba Ahmet Bey,

  pdf formatındaki eft kitabınızı okudum. Çok güzel hazırlamışsınız elinize sağlık. Bir konu zihnimi kuracladığı için size danışmak istedim. Eft sorunun kendisini değil de bu sorundan dolayı meydana gelen üzüntüyü, psikolojik sıkıntıları ortadan kaldırıyor. Siz verdiğiniz ilk örnekte ayağınızın üşümesi için yaptığınız ve işe yaradığını yazmışsınız, bu durumda ayak üşümesi problemi değil de üşümeden dolayı meydana gelen elem-keder vs ortadan kalkmalı değil miydi? Ben mi yanlış değerlendirdim acaba ? teşekkürler

  • Merhaba,
   Kitabımızı beğendiğinize sevindim. Teşekkür ediyorum.
   Üşümeye ilişkin durum, dediğiniz gibi. Ortadan kalkan üşümeyi yaratan fizyolojik etkenler değil, bu durumun verdiği rahatsızlık duygusu. Ayaklarımın “üşümekte olduğu” duygusu devre dışı kaldı. Ağrılar için de aynı durum söz konusu. Diyelim sırtınız tutuldu ve bunun için EFT uyguladınız. Bu uygulama, beyninizdeki “ağrı” merkezinin bu sinyale duyarsızlaşmasını sağlıyor. Elbette bunun yanı sıra enerji sisteminin dengeye kavuşmasının sağladığı -dolaylı- ek faydalar da var.
   İyi günler diliyorum.

 5. […] Bu alandaki çalışmalarını eşiyle birlikte atölyeler oluşturarak sürdürmektedir. (Ayrıntılı biyografi için tıklayın) […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)