EFT Deneyimleri

 

Bu sayfada EFT uygulaması yapanların deneyimlerini ve değerlendirmelerini paylaşacağız.

Sizleri de katkıda bulunmaya bekliyoruz.

 


EFT Deneyimleri – 1:

EFT Hayatımı Değiştirdi

Ben hipertiroid geçmişi olan biriyim. Bu hastalığı ilk yaşadığımda 17 yaşındaydım.

Hastalığın çıkma nedeni memleketim değildi. Çünkü ben Diyarbakır’lıyım ve bu hastalık Karadeniz bölgesinde yaygın görülen bir hastalık. Ben de İstanbul’da doğmuş büyümüş biriyim. Şimdi sesleri duyar gibiyim:  “İstanbul’da  olman yeterli “ der gibisiniz.

Bu hastalığa yakalanmamdaki asıl neden stres ve iyot eksikliği. Böyle bir hastalıkla 4 yıl boyunca yoğun bir tedavi süreci ile yaşadım. Çok kötü günlerdi. Düşünün annem beni tek başıma dışarı bile bırakmıyordu, halsiz kalırım bir yerde diye. 4 yıl boyunca kabus gibiydi o günler.

Hastalığı atlattıktan sonra bile, tekrar o günlere dönmemek için hep bir korku, hep bir telaş içindeydim. Kendimi yormamam lazım, kontrollerimi aksatmamam lazım vs gibi. Bu süreçte en ufak bir baş ağrısında bile hemen panikleyip telaşlanıyordum. O günlerin verdiği korkuyla, tekrar o günlere dönecekmişim hissi çok yoruyordu beni.

En ufak bir hastalıkta panik halinde kendimi hastanede buluyordum. Bir yığın tetkiklerle bir çok doktorun kapısını aşındırıyordum. Bir şey olmadığına ikna olduktan sonra ancak rahatlıyordum.

Bu durum ve  bu psikoloji çok yoruyordu beni.

Bir gün Ahmet Beyden EFT  konusunda eğitim aldım ve hayatımda yeni bir dönem başladı. Gerçekten abartmıyorum. Çünkü  kabus gibiydi hayat benim için. Her hastalık, her  baş ağrısı dönüşü olmayan ağır bir hastalık psikolojisinden kurtulmak  gerçekten ayrı bir dönemdi benim için.

EFT, vücudumuzdaki birikmiş  stres ve sıkıntıyı dağıtmaya, rahatlamaya yarıyor. Ayrıca kafamdaki konuları, duyguları bir kenara alıp, sakin düşünmemi sağlıyor. Sağlıklı kararlar almamı sağlıyor. Nerede olursam  olayım hemen sıkıntı ve stres anında uyguladımmı, rahatlamış oluyorum. Yöntem ve tekniği de çok kolay. Öğrendikten sonra kendi başıma uygulamak ta çok rahat oluyor. Bazı takıntılarımızı  kenara alıp, onlarla birlikte yaşamayı öğretiyor bize.

Büyük yada küçük her türlü strese bağlı probleminiz için EFT size de faydalı olur. Lafla anlatmak zor. Deneyip görmeniz lazım.

Hamiyet Çelik  – Gayrimenkul Danışmanı – Eğitmen

11.07.2011

 Posted by at 13:23

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)